Materiały budowlane przyszłości III

03

Dziś o betonie

Jolania to nie tylko sprzedaż materiałów budowlanych. Są one naszą pasją, dlatego śledzimy z uwagą co dzieje się w świecie (na razie odległym) nauki związanej z rynkiem budowlanym. Dziś o cemencie:

Cement odpowiada za 5% globalnej emisji dwutlenku węgla – ale wciąż jest jednym z najczęściej używanych materiałów budowlanych. Składa się głównie z wapienia, wapnia, krzemu, żelaza i aluminium. Firmy poszukują nowych rozwiązań w tym zakresie. Na przykład firma DB Group stworzyła cement „bezcementowy” Cemfree, który może zaoszczędzić do 88% wbudowanego CO2 w porównaniu z konwencjonalną mieszanką – wszystko bez uszczerbku dla wytrzymałości. Co więcej: opracowano „betonowe płótno”, elastyczna, impregnowana betonem tkanina, która twardnieje pod wpływem wody, tworząc cienką, trwałą, wodoodporną i ognioodporną warstwę betonu. Materiał jest pakowany w rolki i może być szybko układany do 10 razy szybciej niż konwencjonalny beton. Nie tylko zmniejsza to czas i koszty budowy, ale jest także technologią o niskiej masie i niskiej zawartości węgla, która zużywa do 95% mniej materiału niż tradycyjne metody. Oba te nowatorskie materiały są już wykorzystywane do budowy infrastruktury na całym świecie. Anglia Water w Wielkiej Brytanii stała się pierwszą firmą wodną, ​​która zastosowała Cemfree w 2017 roku, a betonowe płótno zostało wykorzystane do stworzenia kanalizacji deszczowej i budowy infrastruktury awaryjnej po klęskach żywiołowych. Informację znaleźliśmy na stronie volvoce.com

Zanim te materiały pojawią się na naszych budowach upłynie sporo czasu. Warto jednak przyglądać się temu w jaką stronę rozwija się rynek materiałów budowlanych. 

 

Kontaktuj się z nami
Czekamy na ciebie!

Czekamy na Wasze telefony. Odpowiemy tez na każdego maila jaki do nas wyślecie na adres biuro@jolania.com, albo na zapytania złożone przez poniższy formularz.